גרסת האתר רגילה גרסת האתר רגילה
הסל נשמר ל 00:00 דקות

קופת !BRAVO

  • לתשלום: 3221* או 072-275-3221
  • א׳-ה׳ 10:00-16:00
http://www.habama.co.il/
הופעות מוזיקה

שלום חנוך מתי כספי - מופע משותף

ארכיון תאריך: 23 נובמבר 2019 - 15 פברואר 2020

משך: שעה וחצי

אין טעם להכביר במילים על מפגש בין שני ענקי המוזיקה הישראלית, מתי כספי ושלום חנוך – הראשון קוסם של מלודיה ומקצבים, השני אחד מסמלי הרוק'נ'רול בישראל, שמסעיר את הקהל באנרגיה המטורפת של שיריו כבר כמה עשורים.

המופע המשותף של השניים, אם כן, הוא לא פחות מהיסטוריה בנוף התרבותי הישראלי, והביקורות שמופעים משותפים שלהם גורפים מאשרות זאת. גל אוחובסקי כתב ב-2018 ב"מאקו" כי "הרבה רגעים מושלמים יש במופע המשותף של שלום חנוך ומתי כספי, עד שקשה מאוד לבחור את הרגע האחד, שהתעלה על כולם". אוחובסקי הדגיש שכספי וחנוך הם שני המוזיקאים החשובים ביותר שפועלים היום בישראל: "כמלחינים כל אחד מהם כתב לעצמו ולאחרים, שירים שהם אבני דרך בתרבות הישראלית. מ'למה לי לקחת ללב' ועד 'לקחת את ידי בידך', הלחנים שלהם, הם כל הבסיס של הרוק הישראלי. חנוך גם הוסיף טקסטים מכוננים ולא מעט שורות שעליהן נבנתה הפואטיקה של הרוק הישראלי כולו".

עמית סלונים כתב ב"וואלה!" באותה שנה: "תעודת הזהות של שלום חנוך אולי טוענת שהוא בן 71, אבל כשהוא נכנס לזון הרוקיסטי שלו הוא חוזר להיות אותו מאדרפאקר מלהקת 'תמוז'. מתי כספי שיחגוג בקרוב 69 הוא נכס לאומי של ממש, וככל הנראה המלחין הפעיל הכי גדול שקיים בישראל - וכשהוא מתיישב על הפסנתר וזועק את מילות הפזמון של 'לא ידעתי שתלכי ממני' קשה שלא להצטמרר".
במופה המשותף, תחת המוטו "העיקר זה השירים", ניתן יהיה לשמוע להיטים רבים של השניים בעיבודים חדשים ובביצועם של שני הגדולים ביחד ולחוד. בין השאר, הם יבצעו גם את שירם החדש המשותף "שבעת ימים", שמבקר המוזיקה של "הארץ" בן שלו כינה אותו "בומבה של אירוע".
שלום חנוך: ישנו חיבור טבעי בינינו. נבוא לשיר, לנגן וליהנות, כי העיקר זה השירים ושנינו כתבנו לא מעט. 
מתי כספי: "נכון" 
משה לוי - פסנתר, המונד 
אלון הלל - תופים
יונתן אלבלק - גיטרות פרננדו קנופף

גילית שגיאת כתיב? סמן טקסט באמצעות העכבר ולחץ Ctrl+Enter