גרסה לגולשים עם מוגבלויות גרסה לגולשים עם מוגבלויות
הסל נשמר ל 00:00 דקות
קופת !BRAVO
  • לתשלום: 3221* או 072-275-3221
  • א׳-ה׳ 8:00-21:00, ו׳ 8:00-15:00, ש׳ 8:00-21:00
http://www.habama.co.il/
הופעות מחול ובלט

תיאטרון המחול של לאוניד יעקבסון סט. פטרבורג

ארכיון תאריך: 9 יוני 2008 - 15 יוני 2008
בלט "שופניאנה" מוסיקה פ. שופן, כוריאוגרפיה וליברטו: מיכאל פוקין בלט "קפריצ'יו איטלקי" מוסיקה פ. צ'ייקובסקי, כוריאוגרף: יורי פטוחוב
בלט "רודן" (ע''פי יצירות של רודן) מוסיקה קלוד דבוסי, כוריאוגרף: לאוניד יעקבסון לחובבי המחול מוכרת להקה זו תחת השם " מיניאטורות כוריאוגרפיות". היום שמה הרשמי של הלהקה הוא " תיאטרון המחול על שם לאוניד יעקבסון". התיאטרון הוקם בשנת 1966 על ידי רקדן וכוריאוגרף מפורסם פ. גוסב. ברם התהילה האמיתית הגיעה ללהקה בשנת 1969, כשנעמד בראשה כוריאוגרף הארי שבחבורה לאוניד יעקבסון. יעקובסון זכה לתשבחות והתפרסם כאומן ויוצר מיוחד ויוצא דופן.

בימים אלה מביא התיאטרון לארץ סדרה מפורסמת של מיניאטורות כוריאוגרפיות בשם "רודן" על פי המוסיקה מאת קלוד דבוסי. יצירת מופת זאת נוצרה בהשראת הפסלים המדהימים של רודן.

הבלט השני של התיאטרון, אשר יזכה הקהל הישראלי לראות הוא "קפריצ'יו איטלקי" מאת פ. צ'ייקובסקי. המלחין הרוסי הגדול יצר בלט זה בשנת 1880 ברומא. שילוב של מוסיקה מקסימה וכוריאוגרפיה אקספרסיבית מעבירה לצופה היטב את האווירה המיוחדת של איטליה תוססת ושתופת השמש.

בנוסף לאלה, יעלה התיאטרון מסט. פטרבורג הצגה המבוססת על מוסיקה מאת שופין – "שופיניאנה". מחול זה מציג דרך התנועה המעודנת של הבלט הקלאסי את הקונפליקט נצחי בין מציאות לחלום. "חלום רומנטי" – זו היא הגדרתו של ז'אנר זה על פי רקדן וכוריאוגרף עילאי מיכאל פוקין. הבלט חודש באוקטובר 2004 דרך כוריאוגרפיה מקורית של לאוניד יקבסון.

בוריס איפמן, יוצר עכשווי גדול בתחום המחול, נזכר כך בפגישתו לפני שנים עם יקבסון. הפגישה נערכה בתיאטרון מיד עם תום החזרה, שאיפמן הצעיר זכה להיות נוכח בה. איפמן, בזמנו בן תשחורת שאל את המאסטרו:" איך להתמקצע ככוריאוגרף?" – "אין שום אפשרות!" – ענה יעקבסון – "צריך להיוולד כוריאוגרף". ולא ידע אז הבחור הצעיר, שכעבור שנים יקרא לו המאסטרו הגדול בשם "הממשיך"

גילית שגיאת כתיב? סמן טקסט באמצעות העכבר ולחץ Ctrl+Enter