לקוחות נכבדים! עקב החלטת משרד התרבות על קיום המופעים, אתרי בראבו עברו שדרוג בהתאם להנחיות ושמירת מרחק כנדרש.
בעת ביצוע ההזמנה אוטומטית נחסמים כיסאות סמוכים בשני הצדדים ליד הכיסאות שנבחרו בהזמנה. את כל ההזמנות ניתן לבצע באופן מקוון דרך האתר.
כל הפניות מתקבלות בכתב בלבד דרך הקישור בתחתית הדף יצירת קשר עם הנהלת האתר.
גרסה לגולשים עם מוגבלויות גרסה לגולשים עם מוגבלויות
הסל נשמר ל 00:00 דקות

קופת !BRAVO

http://www.habama.co.il/
הופעות ג'אז ובלוז

חוגגים יום הולדת לדור המייסדים של הג'אז!

ארכיון תאריך: 8 נובמבר 2019

משך: שעה וחצי

פתיחת הדלתות במועדון שבלול ב-20:00. שימו לב! המקומות נשמרים עד שעה לפני תחילת ההופעה (יש להגיע לקראת פתיחת שערים).
שבלול ג'אז גאה לארח את ענקי הג'אז הישראלי בערב חגיגי ומיוחד!


דני גוטפריד, מאסטרו הפסנתר בתחום הג'אז – חוגג 80 שנים של פעילות בלתי פוסקת החל משנות השישים כשהיה פסנתרן קלאסי, חברותו רבת השנים ב"רביעיית מל קלר" וקריירה סולנית רבת שנים.  בשנת 1971 הקים, יחד עם אלברט פיאמנטה את רביעיית "סדנת הג'אז" שהייתה חדשנית וראשונית בישראל בכך, שהקליטה את תקליט הג'אז האינסטרומנטלי הראשון שיצא בישראל (1971) בשם "מזרה ישראל יקבצנו" והייתה החלוצה במיזוג לחנים ישראליים, יהודים ומזרח תיכוניים עם הג'אז.

לאחר מכן מונה למנהלו האמנותי של פסטיבל הג'אז בים האדום, תפקיד אותו מילא עד הפסטיבל ה-22, הקים את מחלקת הג'אז באקדמיה בירושלים, יזם וניהל את סדרת הג'אז במוזיאון ת"א ואת סדרת הג'אז במשכן לאמנויות הבמה בת"א

לאורך השנים גוטפריד הופיע עם רבים מגדולי הג'אז העולמי, בהם סמי דייוויס ג'וניור, בני גולסון, סטן גץ, דיזי גילספי, פרנק פוסטר, פרנץ ג'קסון, רנדי ברקר, שילה ג'ורדן, קווין מהוגני, מרק מורפי,  ג'ורג'י פיים, פיליפ קתרין וז'אן - לו לוניון ועוד.... גוטפריד הינו זוכה פרס משרד המדע, התרבות והספורט על תרומתו רבת השנים לקידום הג'אז בישראל במסגרת פעילותו הציבורית, גוטפריד, שהוא בעל תואר אקדמי בכלכלה וגם עורך דין בהשכלתו, הוא ממקימי איגוד המוזיקאים הישראלי שבראשו הוא מכהן. בנוסף, הוא מנכ"ל עמותת התמלוגים של מוזיקאי ישראל עילם.

יחד איתו חוגג מתופף העל - אהרלה קמינסקי 78 שנים!

הקריירה של אהרלה התחילה בשנות ה 60 כשיזם את הקמת הלהקה "הברנשים של פיאמנטה", שהפכה עד מהרה ללהקת הליווי של אריק איינשטיין בתוכניתו "מזל גדי". בסוף שנות ה 80 ניגן עם להקת השלושרים וקצת אחרי, פנה אליו אריק איינשטיין בבקשה שיקים לו הרכב ליווי. אז הקים קמינסקי את להקת הפלטינה, יחד עם החלילן-סקסופוניסט רומן קונסמן, שהיה אז עולה חדש מברית המועצות. לימים הפכה "הפלטינה" ללהקת הייצוג של הג'אז הישראלי, ואף הוזמנה להופיע בפסטיבל "ניופורט" היוקרתי ב-1974. הלהקה התפרקה בשנת 1976.

במקביל, ליווה בהופעות, ובעיקר בתקליטים ואלבומים, את טובי האמנים בארץ: גידי גוב, חוה אלברשטיין, יהורם גאון, יוני רכטר, יוסי בנאי, יפה ירקוני, מתי כספי, צביקה פיק,  שלום חנוך, שלמה ארצי, הגששים, הדודאים, החלונות הגבוהים, הכל עובר חביבי, השלושרים ועוד ועוד....
השניים יחברו לנגן הקוטנרבס אלי מגן - מגן התפרסם כזמר סולן, ייסד את הלהקות כיף התקווה הטובה ואחרית הימים. להקות אלה הפכו לאבן דרך ברוק הישראלי והתפרסמו בשירים כמו "בלדה לעוזב קיבוץ", "דוקטור יארינג", "העץ הוא גבוה", "פתחי לי את הדלת" ועוד.
מגן אף החליף את אריק איינשטיין  בחידוש של להקת החלונות הגבוהים בשנות ה-70 עד שנת 2015 שימש מגן כנגן קונטרבס מן המניין בתזמורת הפילהרמונית הישראלית  והשתתף באירועי ג'אז מרכזיים בישראל ובחו"ל, וניגן עם אמני ג'אז בינלאומיים כמו Red Rodney, Steve Grossman, Eddie Gomez, Dave Liebman, Dee Dee Bridgewater, Sheila Jordan,  Stan Getz, McCoy Tyner, Billy Hart, Jessye Norman, ועוד רבים אחרים  וביסס את מעמדו כנגן הקונטרבס המוביל בישראל בתחום הג'אז

דני גוטפריד ואהרלה קמינסקי שייכים לדור המייסדים של נגני הג'אז בישראל. בואו לחגוג איתנו את תרומתם רבת השנים לקידום הג'אז בישראל!

**הבר והמסעדה יפתחו בשעה 20:00 *

גילית שגיאת כתיב? סמן טקסט באמצעות העכבר ולחץ Ctrl+Enter