שימו לב! הכניסה לאירועי תרבות אך ורק עם תו ירוק: יש להצטייד בתעודה מזהה +
תו ירוק או תעודת מתחסן או מחלים או תוצאת בדיקת קורונה שלילית בתוקף 24 שעות.
מ-18/08/2021 חובת בדיקת קורונה לילדים מגיל 3 ומעלה. בדיקות מד"א, בדיקות איכילוב
גרסה לגולשים עם מוגבלויות גרסה לגולשים עם מוגבלויות
הסל נשמר ל 00:00 דקות

קופת !BRAVO

http://www.habama.co.il/
אופרה

בית האופרה הממלכתי של הונגריה - מלכת שבא

ארכיון תאריך: 10 ספטמבר 2019

משך: 3 שעות, כולל הפסקה

השירה בגרמנית
למעלה מ-170 משתתפים בביצוע קונצרטי
במסגרת שנת הונגריה בישראל זוכה הקהל הישראלי להופעה נדירה של האופרה הממלכתית של הונגריה עם יצירת מופת של המלחין היהודי-הונגרי קארל (קארוי) גולדמרק. האופרה "מלכת שבא", שהועלתה לראשונה בשנת 1875 בווינה, מועלית לעתים רחוקות יחסית בשל מורכבותה ועלויותיה הגבוהות. גם בארץ מוצאה, הונגריה, לא כל אוהבי האופרה זכו לראותה. כעת היא מגיעה לתל אביב בהפקת ענק מרהיבה, עם כ-170 משתתפים על הבמה, למופע אחד בלבד.
העלילה של האופרה, שנכתבה בידי הליברטאי היהודי-גרמני סלומון הרמן מוזנטל, מבוססת באופן עמום על הסיפור המקראי אודות המפגש של מלכת שבא עם שלמה המלך, אלא שבאופרה תפקידו של המלך עצמו שולי בעיקר. התפקיד המרכזי הוקצה ללוחם הצעיר המקורב לשלמה, אסד, שנשלח לפגוש את המלכה לפני ביקורה בארמונו של מלך ישראל. תשוקה עזה ובלתי נשלטת נוצרת באחת בין האורחת הרמה לשליח המלך, אבל אהבתם אינה ניתנת למימוש – גם מפאת פער המעמדות וגם מכיוון שאסד הצעיר מאורס לשולמית היפה. האם משולש האהבה הזה ייפרם? אולי שלמה המלך החכם באדם יצליח במשימה?
חוויה בלתי נשכחת של אופרה רומנטית עם שורשים יהודיים איתנים שצמחה על קרקע הונגרית וכעת מגיעה לישראל מצפה לכל אוהבי המוזיקה הקלאסית.

גילית שגיאת כתיב? סמן טקסט באמצעות העכבר ולחץ Ctrl+Enter