שימו לב! הכניסה לאירועי תרבות אך ורק עם תו ירוק: יש להצטייד בתעודה מזהה +
תו ירוק או תעודת מתחסן או מחלים או תוצאת בדיקת קורונה שלילית בתוקף 24 שעות.
מ-18/08/2021 חובת בדיקת קורונה לילדים מגיל 3 ומעלה. בדיקות מד"א, בדיקות איכילוב
גרסה לגולשים עם מוגבלויות גרסה לגולשים עם מוגבלויות
הסל נשמר ל 00:00 דקות

קופת !BRAVO

  • לתשלום: 3221* או 072-275-3221
  • א׳-ה׳ 8:00-20:00, ו׳ 8:00-15:00, ש׳ 8:00-14:00
http://www.habama.co.il/
הצגות

תיאטרון הקאמרי - מעגל הגיר הקווקזי

ארכיון תאריך: 21 אוגוסט 2012

משך: שעה וחצי

עלילת המחזה מתרחשת בגיאורגיה הפיאודלית, בתקופת המלחמה עם איראן. לאחר הפיכה מקומית שבמסגרתה נרצח המושל, בורחת אשתו מן העיר הבוערת. במנוסה הגדולה היא נוטשת את בנה התינוק. גרושה, נערת המטבח, מוצאת את התינוק העזוב, ובלית ברירה היא מעמיסה אותו על גבה ויוצאת למסע רגלי מפרך, הרה-סכנות ורב-תלאות, כדי למצוא לו מזון ומסתור.

כעבור שנים אחדות, כשהארץ שוקטת, וגרושה נשואה בעל כורחה כדי לתת שם וקורת גג לילד שאימצה, היא נקראת לעיר הבירה לעמוד למשפט מול אמו הביולוגית של הילד, המחפשת אחריו זה מכבר ותובעת אותו ואת המיליונים שהוא אמור לרשת, לעצמה.

למזלה של גרושה יושב בדין השופט הציורי אצדק, לבלר הכפר, ליצן בסמרטוטים, שהתמנה כבדיחה בתקופת ההפיכה. אצדק, חובב הבקבוק, המעדיף להניח את ישבנו על ספרי החוקים במקום לעיין בהם, הלוקח שוחד בגלוי ובמופגן, עורך לשתי האמהות מעין משפט שלמה, שבסיומו הוא פוסק שהילד יישאר בידי גרושה, האם שגידלה אותו בעמל, במסירות ובייסורים. את אחוזותיו של היורש העשיר הוא מצווה להפוך לגני משחקים ציבוריים שייקראו "גני אצדק".

מאת: ברטולט ברכט
בימוי: אודי בן משה
מוסיקה: קרן פלס
משתתפים: שלמה בר אבא, נטע גרטי, שרון דנון, יפתח אופיר, רובי מוסקוביץ, ליאור זוהר, אודי רוטשילד, אברהם שלומי, אנדריאה שוורץ, דניאלה וירצר, חן אשרוב, מיטל כרמלי

גילית שגיאת כתיב? סמן טקסט באמצעות העכבר ולחץ Ctrl+Enter