גרסה לגולשים עם מוגבלויות גרסה לגולשים עם מוגבלויות
הסל נשמר ל 00:00 דקות

קופת !BRAVO

http://www.habama.co.il/
הופעות מוזיקה קלאסית

לציון יובל של יורי בשמט ו-20 שנים להקמת הלהקה "סולני מוסקבה" - הנאת ויולה

ארכיון תאריך: 4 נובמבר 2012 - 8 נובמבר 2012

משך: שעתיים ו-20 דקות, כולל הפסקה


יורי בשמט, המוסיקאי הראשון בעולם, אשר הראה את יכולותיה של ויולה ככלי סולו של התזמורת. הארועים שהכריעו את גורלו, היו מקריים: יורי התחיל ללמוד לנגן בויולה כי לא היה מקום בכיתות לימוד לניגון בכינור, את הקריירה שלו בתור מנצח הוא התחיל כי היה צריך להחליף את המנצח ולרי גאורגייב, שהיה אז חולה. מאז החיים שלו השתנו לתמיד והוא הקים תזמורת קאמרית בשם סולני מוסקבה ונהיה מנצח בתזמורת הסימפונית הרוסיה החדשה.


לישראל יורי מגיע, ביחד עם התזמורת שלו כמובן, לרגל שני ארועים מאוד חשובים בחייו: יום ההולדתו ה-60 ו20 שנה להקמתה של התזמורת הקאמרית סולני מוסקבה. נגן הויולה הטוב ביותר באולם, חתן פרס Grammy, מגיע אלינו עם תוכנית מיוחדת, שכמו תמיד מבטיחה להיות אכותית וחגיגית. הייחודיות של התוכנית, מצויינת ע" השם שלה - סולו של הויולה, כי הפעם מאסטרו הולך להפתיע אותנו במשך כל הערב ולנגן בעצמו, מה שהוא לפי דבריו אוהב הכי הרבה ולכן רוצה להעניק חוויה בלתי נשכחת של מוסיקה נפלאה וביצוע וירטואזי לקהל הישראלי.

בחלקו השני של הקונצרט, שנקרא קונצרט לאחר קונצרט, יורי בשמט והתזמורת שלו יבצעו את היצירות הקלאסיות של מיטב המלחינים מכל הזמנים, שזכו להערכה הגבוהה ביותר של קהל ומבקרים. כל יצירה המבוצעת ע" המאסטרו והתזמורת, מעניקה לנו חוויה של יופי, אכות והנאה שהקהל מרגיש בכל צליל וצליל שיוצא מתחת לקשת של האומן.
לכן, אל תפספסו את ההזדמנות הפז, להעניק לעצמכם וקרובי המשפחה שלכם ערב בלתי נשכח של מוסיקה קלאסית מכל הזמנים, בעיבודה של תזמורת סולני מוסקבה והמנצח האגדי שלהם יורי בשמט, שלמרות היותו בן 60 נשאר צעיר ברוחו וליבו,  ומוכן לשמח את הקהל הישראלי שלו פעם נוספת.

בתוכנית:
חלק ראשון

שוברט - מאלר - "הבחורה והמוות". עיבוד לתזמורת ברה מינור.
פגניני - "קונצרטינו" לה מינור לויולה וכלי מיתר.

חלק שני - קונצרט לאחר קונצרט
מוצארט - "מוזיקת לילה זעירה". חלק ראשון
ברוך - "כל נדרי" לויולה וכלי מיתר
טאקמיצו - "בלוז וולס" ממוזיקה לסרטי קולנוע
בנדה - מפעם לויולה ותזמורת כלי מיתר
סטרווינסקי - "השיר הרוסי" מהאופרה "מברה" לויולה וכלי מיתר
צ'ייקובסקי - ולס מסרנדה לתזמורת כלי מיתר
שסטקוביץ' - סקרצו מס. 11
שניטקה - פולקה לויולה ותזמורת כלי מיתר

גילית שגיאת כתיב? סמן טקסט באמצעות העכבר ולחץ Ctrl+Enter