לקוחות נכבדים! עקב חזרה הדרגתית לקיום מופעי תרבות ופנאי משרדינו עובדים במתכונת מצומצמת מיום א' עד יום ה' משעה 8:00 עד 16:00
עד הודעה חדשה. כל הפניות בכתב בלבד באמצעות קישור יצירת קשר עם הנהלת האתר בתחתית הדף. עמכם הסליחה.
גרסה לגולשים עם מוגבלויות גרסה לגולשים עם מוגבלויות
הסל נשמר ל 00:00 דקות

קופת !BRAVO

http://www.habama.co.il/
הצגות

תיאטרון הקאמרי - האחרים

ארכיון תאריך: 3 יוני 2019 - 23 דצמבר 2019

משך: שעה ו-20 דקות

מחזה ישראלי חדש
הלל מיטלפונקט ובבימויו

השנה היא 1947, זמנו של המהמנדט הבריטי בפלסטינה עומד לפוג וההכרזה על עצמאותה של מדינת ישראל קרובה, אבל החברה היהודית בארץ ישראל מפולגת, משוסעת וממורמרת. המחזאי והבמאי הלל מיטלפונקט ממשיך בחקר שלו אל עומק ההיסטוריה של החברה הישראלית על הבקעים שבה.
 
העלילה מתפתחת בפנסיון של אידה (עירית קפלן), המארח את דחויי החברה הארצישראלית של תקופת טרום קום המדינה – ניצול שואה שאינו מוצא את עצמו בישראל (יצחק חזקיה), נכה שנפלט מקיבוץ (אבישי מרידור), אישה בזנות עם תודעה חברתית מפותחת (כנרת לימוני). אורחת צעירה מאנגליה, דסי (נטע גרטי), שמגיעה לעיר הולדתה תל אביב לרגל החתונה של אחותה, מעירה שדים מרבצם. היא התגייסה לצבא הבריטי כדי להילחם בנאצים, התאהבה בחייל בריטי ונישאה לו. אביה לא יכול לסלוח לה על כך. מיטלפונקט נוגע כאן בסטיגמה שדבקה בבנות היישוב היהודי שנישאו לחיילים. ההתמודדות של דסי עם משפחתה מתרחשת על רקע החיפוש העצמי של יתר הדמויות, ובסוף ההצגה, כאשר הדגל הבריטי מוחלף בדגל הכחול-לבן, כפי שכתב מבקר התיאטרון של אתר מגפון ירמי עמיר, השאלה שעולה על הבמה היא האם לא מוטב היה לחכות קצת עם הקמת המדינה.
 
""'אחרים' הוא פשוט מחזה נפלא שעשוי היטב, מרגש ומעניק חוויה ושיעור באנושיות". (דוד רוזנטל, "וואלה!")

גילית שגיאת כתיב? סמן טקסט באמצעות העכבר ולחץ Ctrl+Enter