לקוחות נכבדים! עקב החלטת הממשלה על אי קיום מופעי תרבות ופנאי משרדינו עובדים במתכונת מצומצמת עד הודעה חדשה.
לצערנו לא ניתן לטפל בו זמנית בכל הביטולים, לכן תהליך ביטול ההזמנות יבוצע בהדרגה קרוב למועד של כל מופע.
כל הפניות בכתב בלבד באמצעות קישור יצירת קשר עם הנהלת האתר בתחתית הדף. עמכם הסליחה.
גרסה לגולשים עם מוגבלויות גרסה לגולשים עם מוגבלויות
הסל נשמר ל 00:00 דקות

קופת !BRAVO

http://www.habama.co.il/
הצגות

תיאטרון בית ליסין - המוגבלים

ארכיון תאריך: 22 ינואר 2019 - 22 מאי 2019

משך: שעה ו-20 דקות

משפחת פשע ישראלית טיפוסית ולא-יוצלחית במיוחד מעוניינת להבריח כמות גדולה של סמים למקדוניה. או אז נקרית לסלון הכלות של המשפחה (שנועד להסוות את עסקיה הבלתי חוקיים) להקת תיאטרון של בעלי מוגבלויות, שמנסה לגייס כסף כדי לנסוע לפסטיבל במקדוניה ולהציג שם את "רומיאו ויוליה". ברור שאנשי העולם התחתון קופצים על ההזדמנות. מכאן מתפתחת קומדיה פרועה של טעויות, שאליה נוסף טוויסט של אהבה, וכך, לדברי המבקרים, רגעים של צחוק בלתי נשלט של הקהל מתחלפים לסירוגין ברגעי שקט מופתי והקשבה לרגש. 

מדובר באחד הלהיטים הגדולים של השנים האחרונות - בתיאטרון בית ליסין בפרט ותיאטרון הישראלי בכלל. קומדיה שמצליחה להצחיק מבלי להתאמץ ומבלי להיגרר למחוזות זולים. יצירת תיאטרון שמאזנת בית פיתולי עלילה מפתיעים, רגש אמיתי, עקיצות אקטואליות ומסר אוניברסלי שמצביע על המוגבלות של כל אחד מאיתנו.

המחזה של גור קורן והבימוי של גלעד קמחי, כמו גם הביצוע של צוות השחקנים כולו, זוכה לשבחים מקיר לקיר החל משנת 2014, שבה עלתה ההצגה.

"לגור קורן יש יכולת מיוחדת במינה ללהטט בזיווגים בלתי אפשריים", כתב מבקר התיאטרון של "הארץ" מיכאל הנדלזלץ, "הוא מצליח לספר סיפור בימתי תוך פניות חדות ומפתיעות בין פארסה מוקצנת לרגעי יופי ופיוט נוגעים ללב, ולעקוף באופן מרהיב את הסכנה של "לצחוק על" (מומים ונכויות) ולשכנע את הקהל שהוא "צוחק עם" הדמויות המוגבלות, שלמרבה הפלא בכלל לא צוחקות".

ומבקר התיאטרון של "מאקו" ניר סלונים הוסיף: "מקלט ציבורי מעולם לא נראה קסום יותר. האותנטיות הבלתי מתאמצת של התפאורה היא כמו בבואה של כל ההפקה הזאת, שלא מחפפת או עושה כאילו לשנייה ולא מפסיקה לספק את הסחורה. סוף סוף קומדיה שלא מתאמצת להצחיק, אלא פשוט מצחיקה. פאנץ' רודף פאנץ' וכל אחד יותר מצחיק מקודמו בלי טיפת טעם לוואי של הצגת בידור עממית".

מאת: גור קורן
בימוי: גלעד קמחי
משתתפים: יורם טולדנו, נדב נייטס, ענת מגן-שבו, אפרת בויימוולד, יניב ביטון, אופיר וייל, יניב לוי, חי מאור, אורטל אוחיון, ליאור גרטי, אורנה רוטברג
 

גילית שגיאת כתיב? סמן טקסט באמצעות העכבר ולחץ Ctrl+Enter